Future Perfect Continuous – майбутній доконаний час
Future Perfect Continuous – майбутній доконаний час в англійській мові. Вказує на дію, що вже розпочалася або розпочнеться в майбутньому, триватиме деякий час і завершиться чи не завершиться в деякий час в майбутньому. Цей час є рідковживаним, особливо у розмовній мові. Правила утворення Future Perfect Continuous в стверджувальних, заперечених та питальних реченнях, допоміжні слова та приклади вживання часу є нижче.
Утворення Future Perfect Continuous
В стверджувальних реченнях в Future Perfect Continuous вживаються допоміжні слова-конструкції shall have beenабо will have been, а дієслово має інгове закінчення (-ing). Раніше в англійській мові допоміжне дієслово shallвживалося з 1 особою множини та однини, а will – з 2 та третьою особами, проте зараз це не є правилом і найчастіше використовується саме will. Формула утворення розмовних речень:
Іменник + shall / will + have been + дієслово з закінченням -ing
Приклади стверджувальних речень:
By that time you will have been living in that country so long so you could get citizenship. – До цього часу ти будеш жити в цій країні так довго, що зможеш отримати громадянство.
Next month we shall have been living together for 25 years. – В наступному році виповниться 25 років, як ми живемо разом.
Заперечні речення в Future Perfect Continuous утворюються майже так само, як стверджувальні, лише за одним випадком: додається частка not після допоміжних слів shall / will. вони можуть зливатися з часткою not та утворювати shan’t або won’t відповідно. Правило:
Іменник + shall / will + not + have been + дієслово з закінченням -ing
Приклади заперечних речень:
By 2015 you will not have been living in this country long enough to participate in the election. – У 2015 році ти не зможеш прийняти участі у виборах, оскільки не проживеш достатньо часу у цій країні.
By next month I won’t have been spending money too much. – До наступного місяця я не буду витрачати багато коштів.
Питальні речення в Future Perfect Continuous утворюються шляхом переміщення допоміжних дієслів shall / will на початок речення. Повна формула утворення питальних речень:
Shall / Will + іменник + have been + дієслово з закінченням -ing
Приклади питальних речень:
Will you have been playing football till 2015? – Чи будеш ти грати у футбол до 2015 року?
Will she have been continuing visiting her dancing classes by the end of the year? – Чи буде вона відвідувати уроки з танців до кінця року?
Допоміжні слова Future Perfect Continuous
Як і інші часи, Future Perfect Continuous має декілька слів-покажчиків, що вживаються з цим часом найчастіше. Ці слова-маркери до вашої уваги:
Слово | Переклад | ||
for (2 hours, 4 years і т.д.) | протягом, на протязі (2 годин, 4 років і т.д.) | ||
by (the end of year, that time) | до (кінця року, цього часу) | ||
because | тому що, оскільки |
Приклади використання Future Perfect Continuous
Зазвичай Future Perfect Continuous використовується у двох випадках. Ці випадки вживання часу детально, з прикладами, розглянуті нижче.
I варіант використання: дія перед іншою дією в майбутньому
Future Perfect Continuous найчастіше використовується у випадках, коли потрібно показати дію в майбутньому, що буде продовжуватися до іншої події в майбутньому або до певного часу, а потім зупиниться. Приклади:
She is going to have been working at that company for three years when it finally closes. – Вона буде працювати в компанії три роки, поки вона закриється.
James will have been teaching at the university for more than a year by the time he leaves for Asia. – Джеймс буде вчити в університеті більше року до тих пір, коли він полишить Азію.
How long will you have been studying when you graduate? – Як довго ти будеш вчитися, коли закінчиш навчальний заклад?
II варіант використання: причина та наслідок в майбутньому
Future Perfect Continuous також вживається у випадках, коли потрібно показати причину та подію, що буде спричинена попередньою дією. Приклади:
Jason will be tired when he gets home because he will have been jogging for over an hour. – Джейсон буде втомлений коли він дістанеться додому, оскільки до того він буде бігати більше ніж одну годину.
Claudia’s English will be perfect when she returns to Germany because she will have been studying English in the United States for over two years. – Англійська мова у Клаудії буде на найвищому рівні, коли вона повернеться до Німеччини, оскільки вона буде вчити англійську в Сполучених Штатах Америки більше двох років.
Future Perfect Continuous Passive (пасивний стан)
Passive Voice – пасивний стан дієслова в англійській мові. на відміну від активного (Active Voice). Це означає, що підмет виступає не як суб’єкт дії, а як об’єкт, дії якого виражені дієсловом, що виступає в пасивному стані. Passive Voice демонструє, що людина або яка-небудь річ, що виступає підметом в реченні, відчуває дію на собі. Тобто, питання ставиться не хто що робить?, а що робиться над ким / чим?
Зазвичай Passive Voice використовується у випадках, коли коли суб’єкт, що виконує дію, невідомий або не є важливим чи актуальним. Якщо суб’єкт дії відомий, то перед ним ставиться частка by. Наприклад:
Once a week, the house is cleaned by Tom. – Раз на тиждень Том прибирає будинок.
Як ви помітили, в українському перекладі вжито активний стан дієслова. Пасивний стан англійської мови не завжди потрібно перекладати пасивом на українську якщо ви бачите, що зміст речення буде виглядати дивакуватим.